پوست صورت و آرایش صورت

پوست صورت و آرایش

اگر قصد دارید از منزل بیرون بروید، با یک آرایش ساده به همراه پوشش لکه های پوست صورت می توانید زیبایی چشم ها و ظرافت صورت خود را حفظ کنید و با اینکار حس شادابی و اعتماد بنفس خود را تقویت کنید، بشرط اینکه در آرایش کردن افراط نکنید. با استفاده از پودرهای آرایشی، کشیدن خط چشم های کمرنگ و رژلب با رنگ ملایم، ظاهری خوب، آراسته و طبیعی را به چهره تان بدهید.

آماده کردن صورت قبل از آرایش:

پوست صورت

شستشوی صورت: قبل از مصرف لوازم آرایش، ابتدا صورت را بخوبی بشویید و سپس آن را با دستمال خشک کنید. برای شستشوی صورت و پاک کردن آلودگی های روی پوست از آب گرم استفاده کنید و سپس صورت را با یک حوله یا دستمال نرم خشک کنید.

 • از شستشوی صورت با آب داغ خودداری کنید زیرا آب داغ باعث خشکی پوست و خارش می شود. آب گرم بهترین گزینه برای شستشوی صورت است.
 • برای خشک کردن صورت از یک حوله یا دستمال نرم استفاده کنید و هیچگاه حوله را محکم روی صورت نکشید زیرا اینکار به مرور زمان باعث شل شدن پوست صورت می شود.

لایه برداری: نیازی نیست که لایه برداری صورت را هر روز انجام دهید. برای شاداب و جوان نگه داشتن پوست، لایه برداری هر از چند روز کافی است. از آرایش کردن روی پوست خشک و پوسته پوسته شده خودداری کنید. لایه برداری را با استفاده از یک برس کوچک مخصوص صورت، یک برس لایه بردار یا ابزارهای لایه برداری مخصوص صورت انجام دهید و بیشتر روی نقاطی متمرکز شوید که خشک و پوسته پوسته هستند.

 • استفاده از ماسک صورت، روش خوبی برای محافظت از پوست و شاداب نگه داشتن آن است. ماسک خاک رس، منافذ پوست صورت را پاک کرده و باعث از بین رفتن خشکی پوست می شود.

 

 مرطوب کننده ها:

قبل از آرایش کردن، از لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید زیرا این نوع لوسیون باعث می شود که آرایش براحتی روی پوست صورت قرار بگیرد و ظاهر خوب و مطلوبی را به صورت بدهد. بنابراین از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که متناسب با پوست صورت هستند. مرطوب کننده را به آرامی روی کل صورت اعم از پلک، لب و بینی ماساژ دهید.
اجازه دهید که مرطوب کننده برای چند دقیقه روی پوست بماند تا جذب پوست شود، سپس می توانید آرایش را شروع کنید. هنگامی که صورت مرطوب یا نمناک است، می توانید آرایش کنید.
 

 کرم پودر و پودر:

 کرم پودر متناسب با پوست صورت:

پوست صورت

کرم پودری را انتخاب کنید که متناسب با نوع و رنگ پوستتان باشد. کرم پودر مایع، گزینه خوبی برای انواع پوست هاست. شما می توانید از مرطوب کننده ها یا کرم BB استفاده کنید. اگر پوستتان چرب است، می توانید از کرم پودر استفاده کنید. برای خرید کرم پودر ابتدا مقداری از آن را روی استخوان فک بمالید تا از تناسب آن با پوستتان مطمئن شوید. هیچگاه کرم پودر را روی پشت دستتان امتحان نکنید زیرا رنگ پشت دست متفاوت از پوست صورت است. 

 • از مالیدن چندباره کرم پودر روی لک های صورت خودداری کنید زیرا اینکارباعث برجسته شدن لک ها می شود.
 • کرم پودر را در اطراف و لبه های صورت حتی تا زیر چانه نیز بمالید.

 

کانسیلر:

پوست صورت

از کانسیلرهایی استفاده کنید که متناسب با پوست صورتتان است. اگر دور چشمانتان سیاه است، می توانید از یک کانسیلر روشنتر استفاده کنید. با استفاده از برس یا انگشت، مقدار کمی کانسیلر را زیر چشمانتان بگذارید و به آرامی آن را روی صورت ماساژ دهید. اینکار ظاهر خوب و آراسته ای به چشم ها می دهد.

 • اگر می خواهید آرایشتان کمرنگ باشد، کانسیلر را کنار بگذارید. با اینکار چشمانتان بجای خواب آلودگی، روشن و براق می شود.   
 • در صورت نیاز می توانید کانسیلر بیشتری را روی لکه های صورت بمالید (و از رنگی استفاده کنید که متناسب با پوست صورتتان باشد).

 

استفاده از پودر:

پوست صورت

پودری را انتخاب کنید که متناسب با پوست صورتتان است. با استفاده از یک برس بزرگ و با حرکت دورانی، پودر را روی صورت بمالید. اینکار ظاهری یکدست و طبیعی را به صورت می دهد و باعث تنظیم کرم پودر و ماندگاری آن در کل روز می شود.
اگر وقت زیادی را صرف آرایش می کنید، می توانید از مواد برنزه کننده و هایلایتر برای اطراف صورت استفاده کنید. مواد برنزه کننده موجب نرم شدن پوست و ایجاد سایه می شود درحالیکه هایلایتر، نقاط موردنظر را روشن و درخشان می کند.
 

 رژگونه:

پوست صورت

رژگونه مایل به صورتی را انتخاب کنید که رنگ صورتتان را بهتر نشان دهد. برس رژگونه را در ظرف بزنید و با حالت تبسم، رژگونه را با حرکت دورانی روی گونه هایتان بمالید.
 

آرایش چشم و لب:

پوست صورت

سایه چشم: 

از سایه چشم بی رنگ و ساده استفاده کنید. سایه قهوه ای، طلایی، خاکستری و آبی جزو گزینه های خوب محسوب می شوند. انتخاب سایه چشم به رنگ چشمتان بستگی دارد. از سایه های روشن، دودی و طلایی خودداری کنید زیرا این سایه ها در طول روز، ظاهر خود را از دست می دهند. با استفاده از سایه، چشمتان را زیبا و طبیعی جلوه دهید.

 • ابتدا از یک سایه که رنگ آن نزدیک به پوست صورتتان است، استفاده کنید. با استفاده از انگشت یا برس، سایه را روی پلک بزنید.
 • سپس با استفاده از یک رنگ نسبتا تیره سعی کنید چین و چروک ها را مخفی کنید.  
 • با استفاده از یک برس نرم، رنگ ها را در قسمت چین وچروک ها پخش کنید. 

 

خط چشم:

پوست صورت

برای استفاده روزمره، خط چشم های زغالی، سرمه ای یا قهوه ای را انتخاب کنید. خط چشم مشکی را در شب استفاده کنید. خط چشم فقط در بالای مژه ها استفاده می شود که باید کشیده و صاف و یکدست باشد. با استفاده از برس سایه چشم می توانید آن را تنظیم کنید تا یکدست شود.

 • می توانید از مداد خط چشم یا خط چشم مایع استفاده کنید. هردو برای استفاده روزمره مفید و مناسب هستند
 • اگر خط چشم، سیاه شد، با استفاده از یک پارچه کتانی، آن را پاک کنید و دوباره خط چشم بکشید.
 • برای داشتن یک چهره و ظاهر خوب، خط چشم را روی پلک های پایین نکشید.

 

ریمل:

پوست صورت

آرایش مژه های بالا و پایین پلک را با ریمل انجام دهید. ابتدا برس را از ریشه مژه به سمت بیرون بکشید، سپس برس را در ظرف فرو ببرید و همین روش را برای مژه های دیگر تکرار کنید. برای استفاده روزمره، ریمل مشکی یا قهوه ای ظاهری زیبا و خوشایند را به مژه ها می دهد.

 • اگر تمایلی به استفاده از ریمل ندارید، می توانید از فرچه برای حالت دادن مژه استفاده کنید و ظاهری زیبا و طبیعی را به مژه تان بدهید.

 

رژلب:

پوست صورت

استفاده از رنگ لب: 

برای داشتن یک ظاهر خوب در طول روز از رژلب بی رنگ یا صورتی یا براق کننده لب استفاده کنید. از خط لب پررنگ، برجسته و روشن در طول روز استفاده نکنید. برای پاک کردن رژلب های پررنگ یا براق کننده ها از یک دستمال استفاده کنید.

 • اگر می خواهید از یک رژلب روشن استفاده کنید، می توانید با مالیدن آن روی لب پایین و سپس مالیدن هردولب به یکدیگر، رنگ آن را کمتر کنید،سپس می توانید از یک براق کننده استفاده نمایید.   

برای مشاهده مقالات بیشتر >>>> اینجا را کلیک کنید.                     

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید